Bölge Müdürlüğü’müzden Yatırımcılara Kahvaltı ve Ödül Töreni Programı

14
KÜTAHYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ YATIRIMCISINA KAHVALTI VE ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLEDİ
Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen programa; Vali Ahmet Hamdi Nayir,Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ile Ahmet Tan,İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral,1. OSB Yönetimi, STK Temsilcileri ve firma sahipleri ile daire müdürleri katıldı.
Kahvaltı Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün 2016 yılında yaptığı çalışmaların video gösterimi ile başladı. Akabinde 2016 yılı faaliyetlerini anlatan 1. Organize Sanayi Bölge Müdürü Servet Demir, 2017 yılı planları hakkında da davetlilere bilgiler verdi. Demir, “2016 yılında; 2 adet trafo merkezini yeniledik, bununla birlikte 3 trafo merkezini ana dağıtım merkezine bağlayan havai hatları da yer altına aldık. Ayrıca 2015 yılında başlamış olduğumuz cadde aydınlatma çalışmalarında 1. ve 4.cadde aydınlatmaları da tamamlanmış ve fiber optik kablolama işlemi de yapılmıştır. 2016 yılında trafo yenileme, havai hatların yer altına alınması, aydınlatma, fiber optik altyapı ve sayaç değişimleri için bütçeden toplam 1 milyon 829 bin TL kaynak kullanılmıştır. Genişleme bölgesi altyapı çalışmaları 2015 yılında tamamlanmış, 2016 yılında BSK asfalt kaplama, yaya yolu, orta refüj bordür işleri bu bölgede tamamlanmıştır. Bununla birlikte mevcut OSB alanında 5. 6. ve 2. Caddelerde şebeke suyu hatları yenilenmiştir. 2016 yılında altyapı, yol ve peyzaj çalışmaları kapsamında bütçeden toplam 3 milyon TL kaynak kullanılmıştır. Yapılan bu çalışmalarla enerji kaybı yüzde 0,7 seviyelerine kadar düşmüştür. Yine Yönetim Kurulu Başkanlığımızca tespit edilip ihtiyaç duyulan; kar küreme, tuzlama, yol süpürme ve elektrik arıza biriminde kullanılmak üzere ve ekipmanlar 750 bin TL’lik bir bedel ile OSB’mize kazandırılmıştır. Bu çalışmalarla birlikte 2017 yılında; 2 Adet trafo merkezi yenileme, 3. 4. ve 6. Caddeler havai hatların yeraltına alınması, OSOS okuma sistemi, 3. 4. 6. 10. ve 11. Caddelerde yol aydınlatma ve fiber optik kablolama, 3. 4. 6. Caddelerde altyapı revizesi ve asfalt kaplama, Genişleme bölgesi 10. Cadde devamının yol açılması ve altyapı ile 12.cadde asfalt kaplama işi, OSB genelinde peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları hedeflenen projelerimizdir. Ayrıca proje çalışması devam eden sosyal tesis ve iş merkezi projesine başlamayı hedeflemekteyiz” diye konuştu.
1. Organize Sanayi Bölgesi’nin kurumsal bir yapı haline getirildiğini ifade eden 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Göreve geldiğimiz günden itibaren organize sanayimizde değişim ve dönüşüme hep birlikte imza attık. Organize Sanayi Bölgemizi yapısal ve kurumsal hale getirdik. Altyapı çalışmalarıyla ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Bu yeterli mi elbette değil, bundan sonra da hızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz, sizler için çalışacağız. Geldiğimizde yaklaşık bütçemiz çok azdı, şuan 19 milyon TL kasamızda paramız var. Diğer yandan araç parkımızı genişlettik, kurumsal bir hale getirdik. Sizlerin güvenini boşa çıkarmamaya devam edeceğiz. 1. Organize Sanayi bölgesi inşallah 2. Organize Sanayi Bölgesi’ne, Zafer OSB’ye örnek teşkil edecek, destek verecek bir kurum haline geldi” dedi.
Kütahya’nın ekonomik anlamda söz sahibi olması için doğru adımlar atılması gerektiğini belirten AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, “Vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza karşı sorumluluklarımız var. Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte tam anlamıyla da seferberlik diye söyleyebileceğimiz bu dönemde üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmak durumundayız. Bu anlamda sizlere müteşekkiriz. Kentimizin gelişimi için lokomotif durumunda olan siz değerli yatırımcıların işlerin daha iyi olabilmesi, plan ve projeler için elimizden geleni yapma gayretindeyiz. Şehrimiz yeterli derecede zenginleşebilmiş, yeniliklere adımlar atmış, markalaşmış, uluslararası ekonomik düzeyde sözü edilir bir seviyeye henüz gelemedi. Bunun mutlaka çok fazla bileşenleri var. Geleceğe doğru adımları atmalı, projeleri hayata geçirmeliyiz” ifadelerini kullandı.
Organize Sanayi Bölgelerinin Türkiye’nin geleceği açısından önemli bir değere sahip odluğunu vurgulayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Organize Sanayi Bölgelerimiz bir araya gelmenin, yardımlaşmanın, tecrübe paylaşımının, ortak alanlardan hep birlikte istifade etmenin güzel bir yolu. Bu sabahki kahvaltımızda da bunun güzel bir örneğini gördük. Birlik ve beraberliğin, yardımlaşmanın, dayanışmanın bu tür toplantılarda sonuç şeklinde ortaya çıkışını hep birlikte yaşadık. Bunlar ilimiz, ülkemiz ve sanayimiz için önemli adımlar. Aynı zamanda organize sanayilerimiz kamu özel işbirliğinin de güzel sonuçlarının görüldüğü yerler olarak meslek hayatımızda hep önümüze çıktı. Bir tarafta merkezi idare, özel idare, yerel yönetimler diğer yanda Sivil Toplum Kuruluşları, sanayi ve ticaret odalarımız, özel sektörümüzün bir araya geldiği, birlikte karar aldığı, uyguladığı, başarıyı birlikte hedeflediği kurumlar olarak organize sanayiler bizim önümüzü açacak olan, bizim için hep sevinç unsuru oldu. Yürüttüğümüz hizmetler içerisinde tatmini en yüksek olan iş sanayicimizin önünü açacak, onlara yatırım imkanı sağlayacak olan çalışmalar oluyor. Bir taraftan üretimi, diğer taraftan istihdamı destekleyen bu çalışmalar bizler için de birer mutluluk kaynağı oluyor. Çorbada tuzumuzun olduğunu görmek bizleri memnun ediyor. Bu çalışmalarla bizler vatandaşımızla daha yakın olma fırsatını buluyoruz. Burada ortak bir altyapı hizmetinden birlikte istifade etmenin fırsatını yaşıyoruz. Teşvikleri bir derece üste alarak oradan da bir imkan sağlamış oluyoruz. Dolayısıyla bu işler ülkenin geleceği için önemli olan hususlar. Sizlerin gayreti, teşebbüs gücüyle ülke büyük badirelerden kolay atlamayı başardı. 15 Temmuz sonrasında sizlerin göstermiş olduğu basiret ve dirayet bizlere ufuk vermiş oldu. En son geldiğimiz noktada istihdam seferberliğinde de ülkemizin geleceği için olan, hak ettiğimiz desteği sizlerden almış olduk” diye konuştu.
Konuşmaların ardından 1. Organize Sanayi Bölgesi 2016 yılı istihdam birincisi Gürok Turizm ve Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Güral plaketini Vali Ahmet Hamdi Nayir’in elinden aldı.
İstihdam ikincisi Kütahya Martur Otomotiv A.Ş. adına Şube Müdürü Mehmet Zeyit Damar ile istihdam üçüncüsü Kütahya Porselen A.Ş. adına Genel Müdürü Celal Kınalı plaketlerini AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı ile AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu takdim etti.
2016 yılı itibariyle 1. OSB’de 15 yıldır faaliyet gösteren Derya Madencilik Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi, Saraçoğlu Tekstil, AKDAŞ Kimya Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Haz Beton’un plaketlerini AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ahmet Tan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve KÜTSO Başkanı Nafi Güral takdim etti.
2016 yılında Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerine başlayan İlhanlar Gıda Hayv. Vet. Hiz. ve İlaç Nak. Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. , Hotaş Hastane Okul İşletmeciliği A.Ş. , ve Aydın El Sanatları Turizm Gıda Tekstil San. Tic. Ltd. Şti.’ye plaketleri takdim edildi.
Kütahya Organize Sanayi Bölgesi İş Adamları Derneği (KOSBİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Emin Yüce iş dünyasının her zaman yanında yer alan Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ederek plaket takdim etti.
Birlik ve beraberlik kahvaltısı karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.
DSC_5370 DSC_5404 copy DSC_5409 DSC_5420 DSC_5425 DSC_5435 copy DSC_5449 DSC_5459 DSC_5473 copy DSC_5489 DSC_5493 copy DSC_5496 DSC_5498 copy DSC_5502 DSC_5503 copy DSC_5507 DSC_5512 copy DSC_5513 DSC_5517 copy DSC_5521 copy DSC_5523 copy DSC_5527 copy DSC_5533 copy ES_09425 ES_09428 copy ES_09433
Copyright 2019 KUTAHYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ , Tüm Hakkları Saklıdır. TASARIMSAL DÜŞLER