“Daha Enerjik,Daha Dinamik ve Daha Verimli OSB” Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

12

Proje ve amacı hakkında bilgiler veren Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın Servet Demir, “Yeni tesis OSB enerji altyapısını güçlendirerek hem de enerji kaybı oranının azaltılması ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan Enerji verimliliği kanunu birinci bölüm Madde 1’de belirtilen enerjinin etkin kullanılması, israfın önlenmesi, enerji maliyetinin ekonomi üzerinden yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji kaynaklarının ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılması sorumluluğunu ifa etmek ve bu sayede OSB katılımcısının tedarik ettiği enerjini daha verimli kılınmasını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.


Akabinde mikrofonu devralan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu şunları ifade etti; Daha Enerjik Daha Dinamik ve Daha Verimli OSB Projesi kapsamında; Zafer Kalkınma Ajansı Destekli Proje 1 Milyon 587 bin TL’lik bir bedel ile 2 Ekim 2014 tarihinde ihale edilmiştir. Bu proje kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’nin kesintisiz enerji verimliliğini artırmak amacıyla TEİAŞ İndirici Merkezinden OSB dağıtım merkezine 2030 metrelik bir güzergâhta 21140 metrelik kablolarla Organize Sanayi Bölgesi enerjilendirilmiştir. Tabi ki bu projenin en önemli göz alıcı noktası Zafer Kalkınma Ajansı’nın bu projedeki rolüdür. TR33 bölgesini kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı proje bedelinin yüzde 40.9’luk bedeli olan 660 bin TL’lik bir destek sağlamıştır. Zafer Kalkınma Ajansı’nın projemize verdiği bu destek ile Organize Sanayi Bölgesi kesintisiz ve daha verimli bir elektrik enerjisi kullanım olanağına sahip olmuştur. Bu olanak hali hazırda bulunan ve faaliyetlerine devam eden yatırımcımızın üretim kalitesini ve kesintilerde meydana gelen üretim kayıpları ve iş gücü kayıplarını minimize etmiştir. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak Organize Sanayi Bölge’mizin gerek üretimde gerek istihdamda gerekse ülke ekonomisinde kalitesini artırmak amacıyla çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz.

Yapılan toplantıya Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Gülnaz, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri,Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri ve Organize Sanayi Bölgesi yatırımcıları katıldı.

       

Copyright 2019 KUTAHYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ , Tüm Hakkları Saklıdır. TASARIMSAL DÜŞLER