OSB Müdürlüğü’nden Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı

8

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla düzenlenen kahvaltı programında yatırımcılar, Kütahya protokolü ve STK üyeleri bir araya geldi.

Toplantı 1.Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Servet Demir’in 2017 yılı faaliyetlerini sunmasıyla başladı.

1.Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Servet Demir; Her yıl olduğu gibi bu yılda yatırımcımızın ve gelecek olan yatırımcıların verimliliğini arttırmak onlara daha iyi imkânlar sunmak için gece gündüz demeden emek verdiğimiz 2017 yılı geride bırakmış bulunmaktayız. Geçen yıl 1. baskısını yayınladığımız Organize Sanayi Bölgesi Dergisinin 2.Baskısını daha geniş kapsamlı çalışarak yayına hazır hale getirdik. Video görsel sunumumuz da izlediğiniz üzere 2017 yılı OSB’miz için yatırımların çok yoğun ve verimli olduğu bir yıl olarak geride kalmış olup, 2017 yılı için 123 milyon TL bütçe hedeflenmiş ve %98’lik bir oranla gerçekleşme sağlanmıştır
Video görsel sunumumuz da izlediğiniz üzere 2017 yılı OSB’miz için yatırımların çok yoğun ve verimli olduğu bir yıl olarak geride kalmış olup, 2017 yılı için 123 milyon TL bütçe hedeflenmiş ve %98’lik bir oranla gerçekleşme sağlanmıştır dedi.
Çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Servet Demir, 2018 yılı içerisinde yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Sunum sonrası konuşan Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; 1. Organize Sanayi Bölgesi olarak biz yönetim kurulu başkanlığını yaklaşık dört yıldır bu görevi arkadaşlarımızla beraber yerine getirmeye gayret ediyoruz. Her yıl gerçekleştirdiğimiz sizlerle bir araya gelerek organizemizdeki eksiklikleri ve yapılması gereken çalışmaları sizlerden de dinleyerek karşılıklı istişarelerde bulunuyoruz. Bu noktada toplantılarımızın Organize Sanayi Bölgemiz ve Kütahya’mız için yararlı olduğunu düşünüyorum.
Geriye dönüp baktığımız zaman dört yıl önceki organize ile şimdiki organizenin çok farklı bir konuma geldiğini hep birlikte görüyoruz. Biz şehrimizde hangi düzenlemeleri yaptıysak, aynı şekilde Organize sanayi bölgemizde de yönetim kurulu üyelerimizle beraber aynı düzenlemeleri yaparak daha kurumsal hale getirdik. Yapılan çalışmalar doğrultusunda şuan geldiğimiz noktaya baktığımız zaman Organize Sanayi Bölgesinin 25 milyonun üzere parası olduğunu bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. İnşallah Organize Sanayi Bölgemiz bu güçle çalışmalarına devam edecektir. Özellikle burada bulunan siz değerli sanayici iş adamlarımız, her yıl yeni projeler üretirse, her yıl yeni fabrikaların temellerinin atılabildiği bir Türkiye, bir Kütahya olur. Bu konuda biz yerel yöneticiler olarak, Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu destekçiniz olduğumuzu söylemek istiyorum. Cumhurbaşkanımızın da her zaman ifade ettiği gibi bizler sizlerin hizmetkârıyız. Bunun gereğinin yapılması konusunda sizlere her zaman kapımız açık ve yanınızdayız bunu unutmamanızı istiyorum. Başta müteşebbis heyet başkanımız olmak üzere tüm katılımcılarımıza Türkiye’ye ve Kütahya’ya katkılarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum, dedi.

Zafer Altıntaş Organize Sanayi Bölgesi ile 5 OSB’ye sahip olan Kütahya’da 1. Organize Sanayi Bölgesinin öncü rol oynadığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Öncü roller önemli rollerdir, farklı bir değer ifade eder. Bütün insanlığa öncü olan insanlar, toplumlara yön veren insanlar, bilim adamları, devlet adamları bu öncü rolleri itibariyle farklı bir değer, farklı bir kıymet ifade eder. Kütahya’mız açısından bakıldığında da Kütahya Organize Sanayi Bölgesi bir öncü rolünü başlatmış, en güzel örneği de bugüne kadar getirmiştir. 5 organize sanayimizin ilki olarak en büyük birikime, tecrübeye sahip yapı içerisinde kendisinden sonra gelen organize sanayilerin de ihtiyacını karşılayacak, tecrübesini onlara aktarıp, onlara yol gösterecek bir özelliğe sahiptir. Biz 2. OSB olarak burasının birçok tecrübesinden istifade ettik. 1. ve 2. OSB’lerimiz, Gediz ile Tavşanlı OSB’lerimiz aynı tecrübelerini Zafer Altıntaş OSB için kullandılar. Bu öncü ve güzel örnek olma rolünden dolayı Kütahya 1. Organize Sanayi bölgesini tebrik etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Yatırımcıların da üzerine düşeni layıkıyla yerine getirdiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sizlerin üretime olan katkısı, katma değer oluşturması, istihdama olan katkısı, ihracattaki getirileri bizler için de şevk unsuru oldu. Çok değişik aralıklarla sizlerle bir araya geldik. 5 organize sanayimizin müteşebbis heyeti toplantıları, senede en az iki kere yapmaya çalıştığımız ekonomi toplantılarında iş adamlarımız, sanayicilerimizle bir araya gelerek sizlerin çalışmalarını görüp, onlardan şevk almaya çalışıyoruz. Kendi programım içerisinde haftada en az bir sanayiciyi ziyaret ederek oradaki gelişmeleri görüp, onların üretimden almış olduğu zevki, istihdamdan duyduğu lezzeti birebir hissederek kamuda bizim ihtiyaç duyduğumuz şevkin oluşmasına da katkı sağlayacağı için ısrarla devam ettirmeye çalışıyorum. Görüyorum ki kimi ziyaret etsek onlardaki memnuniyet, yaptıklarının bizler tarafından bilinmiş olması ayrı bir zevk ve şevk unsuru oluyor. Bizler, sizlerin çalışmalarını çok kıymetli buluyoruz. Üretim, istihdam ve katma değer oluşturma olarak, ihracat gelirinizle, döviz getirinizle bu ülkeye önemli bir katkıda bulunuyorsunuz” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Organize Sanayi Bölgesinde, 15 yıl boyunca faaliyet gösteren firmalara ve 2017 yılında Organize Sanayi Bölgesine katılan firmalara ve Bölge Müdürlüğü personellerine plaketler takdim edildi.

ES_05460 copy ES_05478 copy ES_05499 copy ES_05526 copy ES_05541 copy ES_05553 copy ES_05563 copy ES_05570 copy ES_05585 copy ES_05594 copy ES_05599 copy ES_05615 copy ES_05616 copy ES_05620 copy ES_05627 copy ES_05636 copy ES_05649 copy ES_05654 copy IMG_5711 copy IMG_5721 copy IMG_5730 copy IMG_5738 copy IMG_5751 IMG_5782 copy IMG_5811 copy IMG_5818 copy IMG_5842 copy IMG_5854 copy IMG_5865 copy

Copyright 2019 KUTAHYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ , Tüm Hakkları Saklıdır. TASARIMSAL DÜŞLER